Najprawdopodobniej masz głowę, ramiona, ręce, łokcie, dłonie, barki, klatkę piersiową, plecy, kręgosłup, biodra, nogi, kolana, stopy i wszystkie części ciała pomiędzy.

Dlaczego więc w tańcu nimi wszystkimi nie ruszasz?

Moja teoria jest taka, że ludzie z natury podążają za tym, co jest in znane. Jeżeli ktoś ma wyćwiczone pewne ruchy, to raczej będzie je powtarzał. I im częściej je robi, tym mocniej się zapisują jako pewien model.

Widać to szczególnie, gdy ktoś ćwiczy sztuki walki. Sekwencje powtórzone po tysiąckroć na treningach wchodzą w krew i trudno jest wyjść poza.

Każdy ruch ukrywa głębokie znaczenie.

Znaczenie to można odkryć jedynie osoba, której to dotyczy, jednak zauważyłem pewne zależności. Często, gdy ktoś tańczy w jednym miejscu, mało porusza stopami, oznacza, że w swoim życiu również utknął. Utknął w jakiejś pracy, relacji lub w innym miejscu.

Nie używanie rąk może oznaczać strach przed tym, aby sięgnąć po coś, czego się chce, strach przed podjęciem inicjatywy.

Jakiej części ciała najmniej używasz?

Zwróć na to uwagę następnym razem, gdy będziesz tańczyć. Poświęć jedną, dwie piosenki na to, aby cały ruch wypływał z tej właśnie części. Tam ukryta jest dla Ciebie informacja. Mogą wydarzyć się niezwykłe rzeczy. Bardzo często pod blokadę podpięte są emocje.

Uwolnienie ciała powoduje uwolnienie emocji, to prowadzi do większego zrozumienia siebie i integracji.

Także używaj wszystkich części ciała! Eksploruj zupełnie nowe ruchy. Wyjdź z tego, co znane, eksploruj i wzrastaj dzięki temu.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.