Jeżeli przypisalibyśmy różne kolory i ich odcienie do różnych cech osobowości, sposobów bycia, czy możliwości funkcjonowania w świecie – moglibyśmy zobaczyć przepiękny i niepowtarzalny obraz.

Bazę palety stanowią odziedziczone od przodków predyspozycje genetyczne, inne farby są nam przekazywane, inne odkrywamy sami, a jeszcze inne powstają w skutek mieszania i eksperymentów.

Farby, do których sięgamy często i intencjonalnie, nabierają intensywności, głębi, poszerza się ich spektrum. Te, których nie używamy – wysychają.

Idąc tym tropem myślowym, możesz wyobrazić sobie życiowe obrazy ludzi, którzy żyją w ograniczonym świecie swoich przekonań, przyzwyczajeń i uprzedzeń. Jak wygląda obraz kogoś, kto powtarza ciągle te same doświadczenia w obawie przed zmianą?

Oczywiście prostota może być źródłem nieskazitelnego piękna – jak wyglądałby obraz życia namalowany przez buddyjskiego mistrza medytacji, czy hinduskiego jogina?

To Ty decydujesz, jak będzie wyglądał Twój obraz – jakich kolorów będziesz używał, które mieszał, czy ożywisz te, które wyschły, czy odważysz się na eksperymenty.

Jak chcesz, aby wyglądał obraz Twojego Życia? ❤


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.