Każdy człowiek ma możliwość świadomie i intencjonalnie wprowadzać zmiany do swojego życia – możesz stworzyć dowolny plan i sukcesywnie realizować go w swoim życiu. Od punktu A do punktu B, zbierając zasoby wewnętrzne, zwiększając swoją wiedzę i kompetencje, posiłkując się wiedzą oraz doświadczeniem innych.

Istnieje jednak zupełnie inny rodzaj zmian, które zadziewają się w życiu, wydarzają się one bez Twojej świadomej decyzji, a często nawet w opozycji do aktualnych i intencjonalnych celów!

W drugim przypadku to samo Życie tworzy potencjalne ścieżki rozwoju, stawiając na Twojej drodze konkretnych ludzi, sytuacje, wyzwania i trudności, które podważają to, KIM JESTEŚ, jednocześnie wskazując na to, KIM MOŻESZ SIĘ STAĆ.

Niezależnie czy za twórcę tego mechanizmu uznamy Boga, Bogów, los, podświadomość, naturę, czy cokolwiek innego – to z czym zostajemy to doświadczenia, które wnoszą nowe informacje do naszego systemu.

Informacje o nas samych, o innych ludziach, świecie i o tym, na ile różnych sposobów możemy funkcjonować.

Jednym z najważniejszych pytań, jakie możemy sobie zadać to: „Co próbuje się wydarzyć w moim życiu?”

Otwiera ono drogę do zmiany, jednocześnie przygotowując nas do tej podróży. Jest to pytanie o przyszłość, o nasz potencjał, który już teraz manifestuje się w naszej rzeczywistości.

*słowa na czerwono prowadzą do powiązanych wpisów


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.