Co łączy bohaterów?

Fajnie rozwojowo byłoby również pokontemplować Twojego osobistego, ulubionego bohatera i jego historię – „W jaki sposób odnosi się ona do mojego życia?”

Każdy bohater musiał w pewnym momencie swojego życia świadomie podjąć decyzje o opuszczeniu bezpiecznego domu i wyruszeniu w nieznane.

Jest to niezbędny krok na drodze do odkrycia i zrealizowania swojego potencjału. Gdyby Frodo postanowił zostać w Shire, czy Luke Skywalker nigdy nie opuścił Tatooine – Sauron podbiłby Środziemie, a Imperium dalej rządziłoby Galaktyką. Wiedliby oni spokojny, przewidywalny żywot, tocząc swoje miniaturowe, osobiste zmagania, odchodząc w zapomnienie – a ich wielkie opowieści nigdy by nie powstały.

Nasza psychika rządzi się podobnymi prawami. Większość życia spędzamy w bezpiecznej i znanej przestrzeni – codzienność wykuwa nasze przyzwyczajenia, wzorce rekcji… zasypiamy w niej.

Nic dziwnego, ponieważ świat poza potrafi być niebezpiecznym miejscem. Wewnętrzne Smoki są w stanie spalić Cię na popiół razem z wierzchowcem, Wiedźma z Bagien może uwięzić Cię w swoim labiryncie na długie miesiące, a nawet lata, w trakcie swoich podróży dowiesz się rzeczy o sobie i świecie, które zupełnie nie pasują do Twojej wizji rzeczywistości, upadniesz niezliczoną ilość razy, doświadczysz trudów, bólu i cierpienia, które są nie do opisania.

Po co więc wyruszać w tą podróż? Po co narażać się na te wszystkie nieprzyjemności?

Każdemu z nas inny przyświeca cel, wielu odkryje go i zrozumie dopiero po wielu próbach. Wyruszenie w tą podróż nie gwarantuje sukcesu, ale jedno jest pewne – dzięki niej staniesz się innym człowiekiem.

Bohaterem swojego życia.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.