Skąd wiadomo, że jesteś w procesie?

Jeżeli zauważysz, że Twój stan psychiczny, odczucia w ciele, czy kierunek uwagi znacząca odbiegają od tego, z czym na co dzień się utożsamiasz, to wiedz, że coś się dzieje!

Jeżeli coś „przytrafia” się Tobie, raczej niż celowo i intencjonalnie jest tworzone przez Ciebie, to wiedz, że coś się dzieje.

Jeżeli, dana sytuacja/spotkanie/zdarzenie już któryś raz powtarza się w Twoim życiu, to wiedz, że coś się dzieje.

Jeżeli nagle, bez żadnego konkretnego powodu zaczynasz odczuwać silne i niekontrolowane emocje, to wiedz, że coś się dzieje.

Te wyjątkowe momenty, gdy coś się wydarza wewnątrz Ciebie, gdy proces psychiczny puka do drzwi Twojej świadomości, nie są zarezerwowane tylko na sesje i warsztaty. W ciągu dnia możesz wielokrotnie tego doświadczać! Niegotowość na zmianę czy zwykle zabieganie sprawiają, że większość ludzi je wypiera.

Te wyjątkowe momenty, jeżeli dobrze nimi zarządzisz i dasz im przestrzeń, mogą być przełomowe – to jest bijące serce rozwoju osobistego.

Podejdź do nich z ciekawością i otwartością. Nie hamuj ich, nie blokuj, nie spinaj się w sobie. Otwórz się na to, co się wydarza, przyjmij z otwartymi ramionami i otwartym sercem. Skoro się wydarza, to znaczy, że jest potrzebne na ten moment – właśnie dzieje się coś ważnego.

Cokolwiek się wydarza, pozwól, żeby się rozwinęło, nie kombinuj, intuicyjnie zrób kolejny ruch i kolejny i kolejny, aż przyjdzie moment „Aha!” i razem z nim odczuwalna ulga.0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.