Myślenie, jako intencjonalna czynność, niezależnie od tego, jak jesteś kreatywny i błyskotliwy, wydarza się zawsze w obrębie ustalonych i znanych granic Twojej osobowości.

To wiodąca cześć Twojej psychiki myśli i szuka rozwiązań. A wskazówki i odpowiedzi znajdują się poza tą strukturą. Czasami bardzo, bardzo od niej daleko.

Praktycznie niemożliwym jest dotarcie do głębokich, nieuświadomionych i niezintegrowanych części procesu samym tylko myśleniem i opowiadaniem o jego przebiegu.

Racjonalna, samo potwierdzająca się cześć osobowości jest niezbędna do zdrowego i ułożonego życia, a jednocześnie stanowi olbrzymią przeszkodę na drodze rozwojowej.

Tam, gdzie kończy się zasięg klasycznej psychologii, otwierają się drzwi do niezwykle głębokiej i zaskakującej pracy z procesem.

Poprzez bezpośrednie wejście w doświadczenie docierasz do nieznanych rejonów swojej psychiki – tam odbywa się prawdziwa praca, gdy nowe spotyka się ze starym, gdzie ścierają się ze sobą najgłębsze struktury, jest to stan między stanami, gdy nowe staje się możliwe.

Racjonalny umysł razem z innymi dobrze Ci znanymi i mocno utwierdzonymi częściami osobowości nadal będą czuwać i pilnować ustalonych granic, teraz jednak możesz je podważyć, zaproponować zdrową alternatywę i dosłownie „dogadać” się wewnątrz siebie.

Twoje „ja” pragnie stałości a „nie-ja” usilnie dąży do integracji. Na tej płaszczyźnie odbywa się cała fascynująca gra rozwojowa. Większość kryzysów, napięć psychicznych i trudności wewnętrznych sprowadza się do tego odwiecznego tańca.

Uwolnij się od ograniczającego jarzma swojego umysły. Poluzuj. Pozwól sobie doświadczać. Głęboko, całym sercem doświadczać tego, co przychodzi, nawet jeżeli jeszcze Ci jest nieznane czy wydaje się dziwne, ba! groźne nawet.

Nie jest to łatwe, dlatego często niezbędna jest do tego pomoc specjalisty, towarzysza w podróży, który razem z Tobą zanurkuje, pomoże Ci rozbroić ograniczenia i wyciągnąć z powracających doświadczenia jak najwięcej praktycznych informacji, wskazówek do dalszej drogi rozwojowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą indywidualną na żywo lub poprzez Skype, zapraszam do zapoznania się z aktualną ofertą.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.