Na przestrzeni ostatnich 6 lat, podczas studiów psychologicznych i wielu szkoleń, poznałem mnóstwo podejść i metod pracy. Miałem okazję sprawdzać ich skuteczność nie tylko na sobie, ale również na innych, pracując w samym sercu firmy szkoleniowej Pawła Jana Mroza.

W momencie poznania i zagłębienia się w psychologię zorientowaną na proces Arniego Mindella moje podejście uległo wielkiej zmianie, nabrało inny kierunek. Czym różnie się ono od innych?

Większość metod opiera się na podobnym modelu, używając różnych narzędzi, starasz się za ich pomocą osiągnąć zamierzony cel, po drodze rozwiązując swoje problemy i niwelując przeszkody.

Praca z prcesem prezentuje zupełnie inne podejście. Nie cel jest najważniejszy, ale to, co się wydarza w danym momencie, przepływ doświadczeń — proces. Tutaj problemy i trudności nie są wrogami, których trzeba pokonać, są one Twoimi przyjaciółmi! Każde wydarzenie niesie za sobą informację, energię, która jest Ci potrzebna.

Cokolwiek się dzieje, czy to na sesji, warsztacie, czy w życiu codziennym, jeżeli pozwolisz rozwinąć się doświadczeniu, ono poprowadzi Cię samo do odpowiedzi i zrozumienia.

Nie ma sensu programowanie na siłę swojej ograniczonej wizji sukcesu, napinanie się i sztuczne tworzenie motywacji, wizualizacje i inne operacje. Pozwól, żeby prowadziło Cię coś większego niż Ty sam. To samo życie i Twoje odbieranie go, najlepiej pokazuje Ci to, co jest najważniejsze.

Bądź czujny i otwarty na sygnały, które płyną do Ciebie nieustannie, ze świata, snów, relacji i z Twojego ciała. Dowiedz się, w jaki sposób je rozwijać i łączyć w większy obraz, większą historię. Twój rozwój osobisty to pasjonująca, niekończąca się przygoda.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.