🔹Bez świadomej pracy nad sobą, narażamy się na życie, które będzie uboższe o multum doświadczeń, może nas ominąć tak wiele – relacje ze wspaniałymi ludźmi, nowe perspektywy zawodowe, zaskakujące przygody i innowacyjne projekty. Każdy jest ograniczony przez swoją psychikę – przez granice swojej tożsamości. Tworzy ona znaną i bezpieczną przestrzeń – dzięki niej możemy funkcjonować na co dzień, chroni nas to przed chaosem i trudnościami związanymi z podjęciem życiowych zmian. Jednocześnie zamyka dostęp do potencjalnie wspaniałych doświadczeń, rozwoju i twórczego realizowania siebie.

🔹Psychologia zorientowana na proces oferuje narzędzia i metody do głębokiej pracy z ograniczeniami. Dzięki niej możemy poznać, kim tak naprawdę jesteśmy, odkryć granice naszej tożsamości i w ekologiczny sposób nauczyć się przekraczać je tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne i korzystne dla rozwoju naszej osobowości.

🔸Wszyscy jesteśmy ograniczeni przez naszą tożsamość. Niektóre doświadczenia lubimy, czujemy się z nimi komfortowo i z radością się w nie angażujemy. To samo tyczy się ludzi, którzy wyrażają bliskie nam jakości, ulubionej muzyki, formy spędzenia wolnego czasu, pracy, a nawet ubrań, które nosimy.

Po drugiej stronie znajduje się wszystko to, co wywołuje w nas negatywne emocje, stresuje nas, jest trudne – „nie nasze”.

🔸Od zawsze fascynowały mnie różnice indywidualne między poznanymi przeze mnie osobami. To, co dla jednego jest miłe i przyjemne, dla kogoś innego może być istnym koszmarem, którego za wszelką cenę będzie próbował uniknąć.

❓❓❓ Skąd biorą się tak wielkie różnice ❓❓❓

🌀Źródła należy szukać w konstrukcji naszej psychiki – przeszłe doświadczenia, wychowanie, wpajane nam wartości, środowisko, kultura i nasza indywidualna, niepowtarzalna historia tworzą w miarę stałą i sprecyzowaną strukturę – nasze wewnętrzne horyzonty.

🌀Psychika w naturalny sposób będzie dążyć do tego, aby zachować stałość, będzie bronić ustalonego status quo. Tworzy to zagrożenie dosłownego zamrożenia się w ograniczonych i powtarzalnych schematach. Odcina to dostęp do praktycznie nieskończonego potencjału, który jest w każdym z nas.
Bardzo prawdopodobne jest, że nasze ludzkie doświadczenie jest jednorazowe – wykorzystajmy więc ten dar w pełni, realizujmy się, twórzmy i przekraczajmy swoje granice, aby żyć pełnią życia i nie żałować zmarnowanych chwil.

❓❓❓ Czego konkretnie doświadczysz podczas warsztatu ❓❓❓
– poznasz podstawy i założenia teoretyczne psychologii zorientowanej na proces;
– doświadczysz praktycznych narzędzi pracy nad sobą;
– odkryjesz granice swojej tożsamości, swoje wewnętrzne horyzonty;
– uświadomisz sobie, w którym obszarze Twojego życia potrzebna jest zmiana, rozwój;
– zbadasz swoje ograniczenia, skąd się wzięły i jakie części Twojej osobowości są za nie odpowiedzialne;
– znajdziesz najlepszy, aktualny możliwy sposób na wprowadzenie życiowych zmian;
– przejdziesz przez 2 prowadzone sesje ruchu spontanicznego;
– opowiesz o swoich doświadczeniach we wspólnych kręgach;
– wrócisz do swojej codzienności z konkretnym planem i głęboką motywacją do działania.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.