W ciągu Twojego życia zostały na Ciebie nałożone setki zakazów, norm, przekonań – ograniczeń. Dzieci nikt nie pyta o zdanie w sprawie religii, systemu wartości czy obyczajów, które najbardziej mu odpowiadają. Dostają je w pakiecie razem ze środowiskiem i rodzicami. Do tego dochodzą globalne trendy oraz formalny proces edukacji, który bardzo często dopasowuje młody umysł do wymogów społeczeństwa. Wszystko to sprawia, że ludzki potencjał zostaje ograniczony, a marzenia stają się zaledwie mrzonkami.

Proponuję Ci, abyś zdjął te ograniczenia, jedno po drugim, aż dojdziesz do samego źródła, do tego, kim naprawdę jesteś. Będziemy używać tylko najskuteczniejszych i sprawdzonych metod zaczerpniętych z nowoczesnej psychologii, NLP,  pracy z procesem, hipnozy oraz Gestalt – zintegrowanych w ruchu spontanicznym.

Pierwszym krokiem będzie zidentyfikowanie swoich ograniczeń. Zapytany o nie jesteś w stanie wymienić na pewno kilka, tych najbardziej oczywistych, ale większość pozostaje poza Twoją świadomością. Taka już jest ich natura, pozostając w ukryciu, ograniczają życie. Intuicyjny taniec i informacje płynące z ciała pozwolą Ci dotrzeć do samego rdzenia problemu.

Każde ograniczenie spełnia pewną funkcję, ma Cię przed czymś bronić albo dostarczać coś, co jest lub było potrzebne na pewnym etapie Twojego rozwoju. Te części Twojej osobowości nadal spełniają swoje funkcje, ale robią to w sposób nieekologiczny, nieskuteczny i ograniczający.

Możesz wyobrazić sobie każdy zakaz, normę i niekorzystne przekonanie jako pewną postać. Ma ona jakiś kształt, kolor, strój, wykonuje charakterystyczne gesty i wydaje jakieś dźwięki. Wykorzystując umiejętność ludzi do personifikowania wszelkich zjawisk, skomunikujesz się bezpośrednio z tym, co Cię ogranicza.

Kolejnym krokiem jest transformacja tego, co stare, aby nadal mogło spełniać swoją rolę, lecz w nowy, wspierający sposób, w zgodzie z całym Tobą, Twoimi planami i marzeniami.

Cały czas będziesz szukać tego, który żyje poza wszelkimi koncepcjami – prawdziwego siebie.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.