Nasz wszechświat jest w ciągłym ruchu, nawet jeżeli gołym okiem nie widzimy procesów, które w nim zachodzą.

Nasza planeta pędzi przez kosmos z prędkością 107 800 km/h. Droga Mleczna porusza się względem swojego centrum z zawrotną prędkością wynoszącą milion kilometrów na godzinę!

Nasze ciało jest w ciągłym ruchu, pod naszą skóra zachodzi tysięcy procesów, bez których nie moglibyśmy żyć. Krew płynie w naszych żyłach, cały czas następuje wymiana ciepła z otoczeniem, gruczoły wytwarzają hormony i inne substancje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Każda myśl jest ładunkiem elektrycznym pędzącym po naszych neuronach.

W najmniejszej skali, składamy się z cząsteczek, które są w ciągłym ruchu, wykonując drgania wokół swoich położeń równowagi. Eksperci stwierdzili, że całkowita wymiana atomów w ciele następuje raz na pięć lat. Oznacza to, że pięć lat temu nasze ciało składało się z zupełnie innych atomów niż obecnie, było innym ciałem.

Nasza psychika również cały czas się zmienia. Jesteś inny niż Ty sprzed 10 lat, jesteś inny niż Ty sprzed tygodnia, jesteś inny niż Ty sprzed 30 sekund. Cały czas zdobywasz wiedzę i doświadczenie, które aktualizują Twoje JA.

Panta rhei – wszystko płynie.

Cała sztuka polega na tym aby zmiany podążały w korzystnym dla Ciebie kierunku. Aby zmiana wspierała Twój rozwój i przybliżała Cię do wymarzonego celu. To od Ciebie zależy jak potoczy się ten proces.

Autentyczny ruch, spontaniczny taniec daje nam możliwość zaobserwowania procesów, które są żywe w naszym umyślę i życiu. Gdy już je zauważymy, na prawdę staniemy się ich świadomi, wtedy możemy wprowadzać korzystne zmiany.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.