Wynalezienie telefonu w 1876 roku zrewolucjonizowało komunikację międzyludzką, odległość przestała stanowić problem. Dzięki rozpowszechnieniu tego wynalazku stało się możliwe natychmiastowe porozumienie się z drugim człowiekiem w dowolnym miejscu na ziemi.

3 grudnia 1992 roku wysłano po raz pierwszy wiadomości SMS. Treść wiadomości brzmiała: „Wesołych Świąt!”. Tak oto rozpoczęła się nowa era w komunikacji. Skrót SMS oznacza Short Message System, i tak właśnie wielka część ludzkości zaczęła się ze sobą porozumiewać, za pomocą krótkich wiadomości, skrótów myślowych.

Wpływa to negatywnie na jakość rozmowy, szczególnie wśród młodzieży, która od dziecka jest przyzwyczajona do zdawkowych odpowiedzi, często opierając swoje relacje na kontaktach przez portale społecznościowe, czy różnego rodzaje messengery.

Czym jest naturalna rozmowa?

Jest to głębokie połączenie między ludźmi. Wyrażanie siebie z jednoczesnym otwarciem się na drugą osobę. Olbrzymią rolę odgrywa w niej mowa ciała. Gestykulacja, dotyk, mimika, kontakt wzrokowy, dystans fizyczny, pozycja ciała, sposób mówienia, wygląd zewnętrzny a nawet otoczenie „mówią” bardzo dużo o naszych wewnętrznych przeżyciach.

Naturalnie zabiera Nas to do tańca.

Dzięki spontanicznemu ruchowi stajemy się autentyczni. Ruszamy się dokładnie tak jak czujemy się w tu i teraz. To pozwala Nam stworzyć zupełnie nowe połączenie z drugim człowiekiem. Porozumienie na bardzo głębokim poziomie.

Categories: Inspiracje

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.